Skip links

Wolfpack vastulause Äripäeva artiklile

Edasi lugemiseks jätka artikliga allpool..

17. detsembril 2021 Äripäevas ilmunud artikkel “Investeerimisfirma valetab otse näkku ja meelitab 100protsendilise aastatootlusega” mille autoriks on Anu Lill.

Paraku ei ole me loo autorit Anu Lille näost-näkku näinud ega midagi talle ega kellelegi valetanud. Kuna loo autor ei vastanud meie kõnedele vaid katkestas need hoopiski ära, jättes kuulamata meie küsimused ja selgitused. Seega on meie hinnangul eiratud Äripäeva ajakirjaniku eetikakoodeksit ja seetõttu kasutame võimalust vastulause esitada läbi meie blogi ja edaspidi suheldes läbi advokaatide.

Siinkohal peame siiski Äripäeva tänama meie kodulehe külastatavuse tõstmise eest. Kindlasti saadame omaltpoolt loo autorile tänutäheks ka väikese jõulupaki. Peame tõdema, et päevakauplejatena on meil arusaamatu, miks keegi arvab, et 100% aktsiabörsil on “ulmeline” tootlus, sest kui loo autor oleks natukenegi päevakauplemise kohta uurinud siis teaks, et Eestis on omajagu kauplejaid kellel selline tootlus saavutada ei ole mingisugune probleem. Aga nagu igas äris on ka siin probleeme ja takistusi ning võidud ja kaotused käivad paratamatult käsikäes. Suurim väljakutse on tootlikust hoida ja kasvatada eriti praeguses ebakindlas ja ebastabiilses majanduses. Siinkohal arvame, et alustuseks mõned pildid ütlevad rohkem kui tuhat sõna ja näitame päevakauplemise nii võlusid kui ka valusid meie enda portfellist.

Screenshot 2021 12 18 at 18.33.15
Meie omakapitaliga kauplemise suurim võit $63 004 dollarit ehk tootlus 81.59% 2 päeva tehing*
Meie suurim kaotus -$32 332 dollarit ehk -53.49% 1 päeva tehing*
*kaubeldava summa pealt
Screenshot 2021 12 18 at 01.20.41
ADGI ühe päeva tehing, kasum $10 065 ehk +29.39% (kaubeldava summa pealt)
Screenshot 2021 12 18 at 01.20.22
BFRI kahe päeva tehing, kasum $40 072 ehk +31.75% (kaubeldava summa pealt)
Screenshot 2021 12 18 at 01.04.50
AMC kahe päeva tehing, kasum $63 004 ehk +81.59% (kaubeldava summa pealt)
rgc
RGC ühe päeva tehing, kasum $49 994 ehk +58.09% (kaubeldava summa pealt)
ebet
EBET kahe päeva tehing, kasum $43 296 ehk +45.97% (kaubeldava summa pealt)
alf
ALF nelja päeva tehing, kasum $34 500 ehk +43.89% (kaubeldava summa pealt)
bkkt
BKKT ühe päeva tehing, kasum $21 530 ehk +32.30% (kaubeldava summa pealt)
ntla
NTLA ühe päeva tehing, kahjum -$32 332 ehk -11.47% (kaubeldava summa pealt)
meds
MEDS ühe päeva tehing, kahjum -$23 399 ehk -12.74% (kaubeldava summa pealt)
olb
OLB kuue päeva tehing, kahjum -$15 445 ehk -53.49% (kaubeldava summa pealt)
VRPX ühe päeva tehing, kahjum -$22 371 ehk -27.10% (kaubeldava summa pealt)
mrin 1
MEDS ühe päeva tehing, kahjum -$13 662 ehk -17.20% (kaubeldava summa pealt)
auvi
AUVI ühe päeva tehing, kahjum -$15 650 ehk -14.55% (kaubeldava summa pealt)
auud
AUUD kolme päeva tehing, kahjum -$14 992 ehk -16.88% (kaubeldava summa pealt)

Võtame seda kui komplimendina, et meie tootlus ja tuleviku eesmärgid on Äripäeva artikli järgi “ulmelised”. Kuid paraku peame tunnistama, nagu me ka näitasime, et aktiivselt kaubeldes käivad kasumid ja kahjumid käsikäes ning isegi meie oma “ulmelise” tootlusega alles otsime seda õiget ja jätkusuutlikut strateegiat. See kõik on tulnud läbi raskete õppetundide ja pika töö. Me ei ole veel kohal, aga me oleme lähedal…

“Valedega investoreid püüdma. Et kirja alustati infoga, nagu oleks isiku kontaktandmed leitud just TextMagicu aktsiaid märkinud inimeste hulgast, on selgelt vale. Nimelt pole mina, artikli autor, selle kirja saajana märkinud TextMagicu aktsiaid ega pole seda teinud ka ükski mu nimekaim. Samuti pole Nasdaqi aktsiaraamatute väljavõtetes aktsionäride kontaktandmeid.” – Anu Lill / Äripäev

Siinkohal peame vabandama Äripäeva töötaja Anu Lill ees, et meie töötaja vea tegi ja kirja valele adressaadile saatis. Siiski leiame, et e-kirja saatmine valele inimesele on inimlik viga ja see ei õigusta artikli kirjutamist pealkirjaga “Investeerimisfirma valetab otse näkku” mis on vägagi eksitav ja ettevõtte mainet kahjustav, rääkimata, et see on ka vastuolus ajakirjaniku objektiivse eetikakoodeksiga.

“Investeerimisteenuseid pakkuval ettevõttel peaks olema vastav tegevusluba, kuid seda pole. ” – Anu Lill / Äripäev

Investeerimisfirmasid on äriregistris kokku ligi 10 000tk ja selline tegevus ei vaja eriluba. Wolfpack ei tegele finantsteenuse ega investeerimisteenuse pakkumisega. Meie äriühingute tegevus ei vasta VPTS § 43 lg-s 1 kirjeldatud investeerimisteenuse mõistele. Wolfpack investeerib ja kaupleb ainult ettevõtte omavahenditega mitte ei osuta teenust ega valitse fondi. Tegu on väga suure erinevusega.

“Sellest, et finantsinspektsioon on Wolfpack Eesti pannud loata investeerimisteenuste pakkumise eest musta nimekirja, Tanel Terasmaa enda sõnul kuulnud ei ole. Miks siis ikkagi loata tegutsetakse?” – Anu Lill / Äripäev

Käesolev info tuli üllatusena nii meile kui ka meie advokaadibüroole, kes lubas seda uurida. Ühtegi sellekohast teadet meile edastatud ei ole ja kindlasti lahendame antud arusaamatuse. Oleme teinud Finantsinspektsiooniga koostööd nendega vestluses olles ja tehes vastavad korrektuurid, millest ka lähtusime Wolfpack Flagship struktuuri tegemisel. Juba enne Äripäeva artiklit oli meil Finantsinspektsiooni konsultatsioon kokku lepitud mis toimub 4. jaanuar 2022. Meie ettevõtte osakud on Eesti Väärtpaberi Keskuses (Nasdaq CSD) registreeritud kui kinnine investeerimisfirma mitte investeerimisfond seepärast me ei vaja tegevusluba.

Esimese poolaasta eesmärk on 50% kasumit. Esimene aasta 100% kasumit

Tegu on ettevõtte sisese uue aasta prognoosi ja kasumi eesmärgiga, mis on täiesti normaalne aasta lõpus paika panna. Kuidas privaatne ettevõte seda oma osanike vahel jaotab ja kasutab reguleeritakse ja lepitakse kokku kirjalikult. Meil puudub kohustus seda infot avalikult jagada aga siiski teeme seda ning allolevalt lingilt saab tutvuda ka vastava dokumendiga:

Wolfpack Flagship osanike leping

Lõpetuseks

Meie ettevõtte nagu iga teise äriühingu eesmärk on teenida kasumit kasvades ja arenedes. Oleme oma tegevuses lähtunud seadusest ja advokaatidega konsulteerides, et kõik oleks korrektne.

Hoiame oma veebilehe külastajaid kursis börsil ja majanduses toimuvaga läbi meie kanalite: Wolfpack Feed (Instagram & Twitter). Lisaks arendame tööriistu mille abil tavakasutaja saab ka ise aktsiagraafikute ja hindadega kursis olla: Wolfpack Dashboard. Sest iga inimene saab omal käel ja vastutusel tegeleda nii investeerimise kui ka kauplemisega aktsiabörsil, kuid peab arvestama, et tegu on risktantse investeerimisviisiga, kus tootlikus ei ole garanteeritud.

Kuid lõppude lõpuks oleme me siiski kinnine ja privaatne investeerimisfirma mitte investeerimisfond. Vabandame, kui meie töötaja seda piisavalt hästi ei osanud seletada.

Soovime kõigile rahulikke pühi ning natuke rohkem mõistmist ja vähem kibestumist

Wolfpack meeskond

Jaga artiklik ka enda sotsiaalmeedias
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
See veebileht kasutab kasutajamugavuse parandamiseks küpsiseid.