fbpx
Wolf

Liitu uudiskirjaga

Blogi

Meie nägemus, meie arvamus, meie soovitused.

Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success.

Üksi saab kiiremini, aga koos saab kaugemale.

Tänases blogis ei räägi me aktsiatest vaid hoopis millestki muust. Sellest, mis on isegi olulisem kui aktsiad, börs ja investeerimine. See võib kõlada veidralt ühelt börsil toimetavast investeerimisfirmalt, aga on veel tähtsamaid teemasid, mida peame olulisemaks ja mis teevad Sind, meid ja kõiki teisi edukaks. Mida kiiremini neid printsiipe mõistame ja kasutusele võtame, seda edukamaks kasvame, olenemata ettevõtte tootest, teenusest, tegevusvaldkonnast. Lõppkokkuvõttes on need tööriistad, mida kasutame, et kuhugi jõuda. 

Iga printsiip täiendab teekonda edukuseni ja on omamoodi olulisem erinevatel ajahetkedel, aga teadlikkus neid järgida, on esimene samm. 

Ausus

Sõna, mis on omab endas veel mitme erineva sõna tähendust, paneb aluse ühele tugevale suhtele. Ilma selleta muutub iga suhe keeruliseks, vastukarva liikumiseks ja lõpuks saab ikka läbi, sest maja ka nõrgal vundamendil kaua ei püsi. Väiksemad värinad, koormused ja erisuunalised tuuled võivad selle iga hetk ümber ajada. Kui ükskõik milllises suhtes on nõrk aususe vundament, siis paratamatud takistused elus, äris või muudes tegemistes, löövad selle suhte lihtsalt pikali. Targem on alustada juba õigesti ja olla ausameelne juba algusest. 

Ausus aitab ka filtreerida õigeid suhteid. On loomulik, et kahe osapoole ausus ei pruugi alati sobituda ja seega ei saagi tugev vundament rajatud. See on okei. Eesmärk on ju edukuse rajal liikuda nendega, kellega on visiooniline klapp. 

Kommunikatsioon

Ükskõik, mida me elus saavutada ei prooviks, ei saa seda teha ilma kommunikatsioonita. Isegi kui liikuda üksi, siis on oluline endale kommunikeerida seda, mis suunas liikuda. Olgem ausad, kui me üksteisega ei suhtle, siis eelarvamused täidavad selle tühimiku ise ja sealt edasi on juba kaos. 

Kommunikatsiooni tähtsus on eelkõige arusaamises. Kui miskit jääb ebaselgeks, lahtiseks või on tekkinud arvamus, mis vajab kinnitust, on oluline seda kommunikeerida. Esiteks tagab see enda rahulolu ja teiseks saab liikuda meeskond, või siis meie puhul hundikari, ühtse mõistmisega edasi. 

Mõistmine

Kui on olemas kommunikatsioon ja ausus, siis iseenesest peaks tekkima ka mõistmine. Kui ei, siis nagu eelnevalt öeldud, tuleb seda kommunikeerida. Täielik arusaamine mingist olukorrast ja üksteise mõistmine tagab pikema suhte säilivuse, mille najal edukuse teekonnal liikuda. Samuti annab see paindlikuse ja loovuse mõelda kastist välja, et saavutada soovitud tulemus. Kui me ei ole saavutanud tähenduslikku mõistmist, miks on põhjusel tagajärg, siis seda vähem osakame leida õigeid lahendusi probleemide lahendamisel. 

Koos kaugemale

Lähtudes nendest kolmest printsiibist ja kasutades neid kõiki koos, saab ehitada väga tugeva suhte ükskõik mis valdkonnas. Iga partnerlus, kus eesmärk on jõuda kaugele, võiks omada neid kolme põhimõtet. 

Tähelepanu! Käesolev informatsioon on puhtalt informatiivne ja ei ole seotud kuidagi finantsteenuse või soovituste osutamisega. Enne tehingute tegemist pidage nõu oma börsimaakleri või finantsnõustajaga.