Skip links

Suured langused, suured võidud

Edasi lugemiseks jätka artikliga allpool..

Hetkel võiks öelda, et käesolev aasta on aktsia börsil päris palju pinget tekitanud. Börsiuudised on samuti olnud üsna seinast seina, kui lugeda USA turul toimuvat.

Pikaajalised investorid, kes enda positsioonid juba mõnda aega tagasi avasid on kaotanud mõned protsendid kasvust, aga need, kes eelmise aasta novembri kuul aktsiaturule sisenesid või isegi selle aasta alguses, siis neil on kindlasti närvikõdi rohkem. Teadmatus ja ebakindlus, kuidas majandus edasi võiks liikuda on sundinud ka paljusid investoreid enda investeeringuid miinustega sulgema, et hoida liigset kapitali kaotust kontrolli all. Kuid siiski üks asi on kindel, aktsiaturg ei soosi kedagi. Tuleb olla oskuslik investor või kaupleja, et ka langustest võite saada.

Tugevad positsioonide sulgemised tekitavad turule pakkumise ülekaalu, mis börsiturgu alla toob. Tekib lumepalli effekt, kus müük tekitab müüki ja ostjate osakaal tunduvalt alla jääb. Nagu teame, siis tehingu jaoks on alati vaja kahte osapoolt.

Kui selline langus võib mõne jaoks tunduda kohutav ja ärevust tekitav, siis päevakauplejate jaoks võib see lausa tähendada paradiisi ehk vahet otseselt ei ole, mis suunas turg liigub, vaid oluline on see, et oleks liikumine.

Kuigi langustrendis on ostmine kõrgema riskiga tehing kui tõusutrendis, võib see siiski pakkuda väga häid võimalusi kiireks tehinguks suurenenud volatiilsuse tõttu. Kuna hinnad üldjuhul ei liigu otsejoones alla, siis kohtades, kus müügijõud saab otsa, saavad kauplejad võtta ostu positsioonid ja mõne hetke pärast juba kõrgema hinna juures väljuda. Siinkohal peab kaupleja muidugi mängu väga täpselt jälgima ja oskuslikult navigeerima väljumist, et säilitada saadud kasum.

Teine võimalus on kauplejatel võtta lühike positsioon ja panustada langusele, et teenida kasumit. Paraku iga börsimaakler seda võimalust ei paku ja need, kes pakuvad, siis ka mitte iga aktsiaga. Samuti tuleb siin ka mängu juba võimendus, mis üldjuhul on lühikeseks müümiseks vajalik ja see omakorda lisab riski ja kulu, sest võimenduse kasutamiseks on vaja maksta ka intressi võetud võimenduse pealt. Kuigi, kui maakler seda mõne aktsia puhul lubab ja tingimused on head, siis kasumid võivad olla päris kenad, aga seda muidugi kõrgendatud riskiga.

Kokkuvõtvalt, saame öelda, et päevakaupleja, kes pikalt positsioone ei hoia ja buy-and-hold strateegiat ei kasuta, saab liikuvat turgu mugavamalt navigeerida. Põhjaliku analüüsi tulemusena leiavad päevakauplejad kasumlikke tehinguvõimalusi ka siis, kui turg on tugevalt langustrendis ja pikaajaliste investorite kasumid vähenevad.

Kuna igal kauplejal peaks olema enda süsteem ja reeglid, mille kohaselt ta ka käitub ja kui tingimused ei ole täidetud, siis positsioone ei avata ja kapital jääb turvaliselt kontole. Seda võiks nimetada üheks kauplemise tugevaks eeliseks, sest kokkupuude turuga on minimaalne, mis praeguses majanduslikus olukorras võib täitsa kasulik olla.

Tähelepanu! Antud postitus on informatiivne ja ei ole kuidagi seotud finantsteenuse või soovituste osutamisega. Enne tehingute tegemist pidage nõu oma börsimaakleri või finantsnõustajaga.

Jaga artiklik ka enda sotsiaalmeedias
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
See veebileht kasutab kasutajamugavuse parandamiseks küpsiseid.