Skip links

Millest majanduseksperdid ei räägi

Edasi lugemiseks jätka artikliga allpool..

Sattusin täna lugema artiklit, kus Eesti “majanduseksperdid” räägivad sellest, kuidas USA börsi tõusust lõigatakse varsti suur tükk ära. Pani natuke muigama see pealkiri ja selle artikli sisu. Et kas keegi on väitnud, et börs on mingi rakett, mis liigub sirgjoones üles? On täiesti loogiline, et vahepeal toimub kukkumine ja n-ö. “tükk lõigatakse ära”.

Ma täpsustan mida antus majanduseksperdid ei osanud selgitada: fakt on, et USA börs on rallinud kuu aega ja sellel nähtusel on oma tehniline nimi isegi: “bear market rally” ehk karuturu ralli (seda üks majandusekspert isegi teadis). Ajaloo ja statistika mõttes on karuturu ralli kõige suurema tootlusega periood. Ehk börs on käinud põhjas ja nüüd rallib üles. Kui ralli saab läbi, kukub võibolla natuke alla tagasi. Kõik on täiesti normaalne. Ralli algab punkt A, punkt B on tipp ja punkt C on uus langus. Börsikaupleja töö on punkt B aktsia maha müüa ehk kasum realiseerida. Muidu oleks ju väga kerge, et muudkui ostad häid aktsiaid kokku ja kõik järjest tõusevad.

Teiseks olid selle artikli väited enamus küll totaalsed valed. Turg on rallinud tugeva statistika ja üleootuste madala USA inflatsiooni tõttu (millest eelmises kirjas rääkisin). Artiklis on juttu “turu madalatest ootustest” ja “roheinvesteeringute paketist” (võin öelda, et viimane ei mõjutanud turgu absoluutselt mitte üldse, poliitikud võtsid vastu uue seaduse aga börsil ei põhjustanud see mitte mingisugust reaktsiooni. Nii juhtub kui majandusekspert artikli ajaks püüab vist Googeldada, et mida kirjutada, et ennast targemana näidata). Pead pani kratsima lause, et: “tehniliselt pole soodne hetkel aktsiaid juurde osta. Volatiilsusindeks VIX on taas üsna madalal”See on just positiivne märk, et VIX madal on (jällegi asi mida ühes kirjas mainisin).

Ma ei hakka seda kirja pikaks ajama lihtsalt mainin, et kui vaadata aktsiagraafikuid siis mingit suurt anomaaliat ei maksa otsida. Börsid olid ülemüüdud ja investorid hakkasid põhjast kokku ostma. Kui nüüd toimub isegi kukkumine siis see on jällegi eluterve osa börsist, mille nimi on “profit taking” ehk kasumi võtmine ja “pullback”.

Nagu prohvetlik ennustus 8. august kirjas, kus rääkisin, et meedia püüab hirmu külvata. Ma siis omaltpoolt proovin mündi teist poolt ka näidata. Eks elu ongi selline, kellel on klaas pooltühi, kellel pooltäis. Kes otsib, see leiab börsil võimalusi alati!

Lõpetuseks: lisan siia kirja lõppu ühe aktsiagraafiku, nagu kirja pealkiri on, et “Millest majanduseksperdid ei räägi”, siis siin all on üks aktsia millest majanduseksperdid ei räägi.

Screenshot 2022 08 16 at 20.37.19

Tähelepanu! Käesolev informatsioon on puhtalt informatiivne ja ei ole seotud kuidagi finantsteenuse või soovituste osutamisega. Enne tehingute tegemist pidage nõu oma börsimaakleri või finantsnõustajaga.

Jaga artiklik ka enda sotsiaalmeedias
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
See veebileht kasutab kasutajamugavuse parandamiseks küpsiseid.